Vyhľadávanie
Search

História

Dlhá, ale úspešná cesta od vybudovania prvého závodu až po súčasnosť.

HF NaJUS, a. s. je hrdá na svoju dlhú históriu. Založená bola v roku 1937 ako súčasť firmy ŠKODA Plzeň na výrobu delostreleckých zbraní. Pôvodne bola spoločnosť vybudovaná ako podzemná prevádzka kvôli ochrane pred bombardovaním počas vojny. Počas svojej 80-ročnej histórie prešla mnohými zmenami a čelila mnohým výzvam.

V roku 1985 sa náraďovňa presťahovala do novej budovy, v ktorej je prakticky dodnes. Počas svojho fungovania prešla spoločnosť dlhým vývojom z dôvodu ekonomickej i politickej situácie v našej krajine, vždy sa však vedela prispôsobiť zmeneným trhovým podmienkam a v súčasnosti má na trhu silné postavenie.

Stovky vysokokvalifikovaných pracovníkov a technikov odovzdali svoje znalosti a odborné skúsenosti na vybudovanie jednej z najschopnejších spoločností v regióne. Krok za krokom, meniac svojich vlastníkov a názvy, zmenila sa spoločnosť na modernú a konkurencieschopnú firmu, pôsobiacu na domácom i zahraničnom trhu, čo dosvedčuje i množstvo spokojných zákazníkov po celom svete.

Dôležité roky v histórii firmy

 1. 1

  1937

  založená náraďovňa na výrobu náradia a špeciálnych prípravkov

 2. 2

  1997

  majiteľom spoločnosť Rona – Lednické Rovne

 3. 3

  1998

  názov ZTS-LR NaJUS, a.s.

 4. 4

  2012

  novým majiteľom nemecká spoločnosť Harburg Freundenberg Maschinenbau GmbH

 5. 5

  2013

  názov HF NaJUS, a. s.

 6. 6

  2013

  súčasť celosvetovej skupiny HF Mixing Group